Garanti ve İade

İADE ve GARANTİ KOŞULLARI


İADE KOŞULLARI


Satın alınan bir ürün fatura tarihinden itibaren yasal süre içerisinde iade edilebilir. Bunun için;


a) Ürün faturası ile birlikte getirilmelidir.


b) Ürün orjinal ambalajı veya kutusuyla birlikte getirilmelidir.


c) Ürün herhangi bir şekilde hasar görmemiş, boyası,Kromajı çizilmemiş, eskitilmemiş olmalıdır.


d) Ürün tüm aksesuarları, bağlantı ekipmanları, dokümanları ile birlikte eksiksiz olarak getirilmelidir.                            


 


e)Su Arıtma veya Aktif karbon filitreli sistemde Kartuş kullanılmamış olması gerekir. Kartuş tan su geçtiği taktirde iade edilemez mekanizması çizilmemiş hasar görülmemişse sadece kartuş bedeli tahsil edilir.İade sırasında ambalajı ve/veya aksesuarları eksik veya hasarlı olduğu belirlenen ürünlerin bu parçaları müşteriye fatura edilir.Fatura bedeli ödenmedimi iade alınmaz.f) Ürün iadesinde dolayı Kargo kapıda ödeme hizmet veTüm kargo ile diğer  tüm masraflar Alıcıya (Müşteriye) aittir.


g ) Kurumlara veya vergi mükelleflerine yapılan satışlarda iadenin kurum ve mükellefin iade faturası keserek yapması zorunludur aksi taktirde iade kabul edilmez.


h) Tüm ürünler işçilik, tasarım ve malzeme hatalarına karşı garanti kapsamındadır, Ürünler Merkez adresimize getirilmeli veya kargoyla ulaştırılmadır.


GARANTİ KOŞULLARI


İTS Dış Ticaret inş tur ltd şti tarafında satılan tüm ürünler işçilik, tasarım ve malzeme hatalarına karşı en az 2 yıl süreyle üretici firmanın garantisi altındadır. Bazı ürünler ise üretici firmanın belirlediği kurallar doğrultusunda daha uzun garanti süresine sahip olabilir. İlk iki yıldan sonraki garanti süresince oluşabilecek arızalarda garanti hizmetlerinden istifade edebilmek için ürün sahibi üretici firma tarafından belirlenen kurallara uymak zorundadır. Garanti süresi içinde arızalanan ürünler teknik servis tarafından tamir edilir ve en kısa süre içerisinde müşteriye iade edilir.Azami tamir süresi 20 gündür.Yangın, sel, deprem, yıldırım ve benzeri felaketlerle kullanıcı hatalarından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır. Kullanıcı hataları konusunda aşağıdakilerle sınırlı olmayan şu örnekler verilebilir:a) Ürünün kullanım kılavuzunda belirtilen voltaj ve çevre şartları dışında çalıştırılması,kullanılması


b) Ürünün fiziki darbe ve hasar alması,


c) Ürünün tasarlandığı iş için uygun olmayan bir başka bağlantının yapılması veya kullanılması


d) Ürün üzerindeki garanti etiketlerinin tahrip olması


e) Su,yakıt,Elektirik Tasarruf urünlerinintakılması gereken yerlerin dışında kullanılması ve buna benzer yanlış  kullanımı sonucu oluşacak hasarlarGaranti kapsamı dışındaki arızalı ürünler İTS Dış Ticaret inş tur ltd şti tarafından tamir bedeli karşılığında yapılmaktadır.

Tamir bedeli müşteriye faturalandırılarak, peşin veya en geç 7 gün içerisinde talep edilir.Talep edilen bedel ödenmedimi gerekli tamir veya değişim yapılmayacaktır.