Garanti ve İade

İADE ve GARANTİ KOŞULLARI


İADE KOŞULLARI


Satın alınan bir ürün fatura tarihinden itibaren yasal süre içerisinde iade edilebilir.

Elektrikli cihazlar kutusu açıldıktan sonra iade alınmaz. BKZ (İade ve kargo alım bölümüne)

Bunun için;


a) Ürün faturası ile birlikte getirilmelidir.


b) Ürün orjinal ambalajı veya kutusuyla birlikte getirilmelidir.


c) Ürün herhangi bir şekilde hasar görmemiş, boyası,Kromajı çizilmemiş, eskitilmemiş olmalıdır.


d) Ürün tüm aksesuarları, bağlantı ekipmanları, dokümanları ile birlikte eksiksiz olarak getirilmelidir.                            


 


e)Su Arıtma veya Aktif karbon filitreli sistemde Kartuş kullanılmamış olması gerekir. Kartuş tan su geçtiği taktirde iade edilemez mekanizması çizilmemiş hasar görülmemişse sadece kartuş bedeli tahsil edilir.İade sırasında ambalajı ve/veya aksesuarları eksik veya hasarlı olduğu belirlenen ürünlerin bu parçaları müşteriye fatura edilir.Fatura bedeli ödenmedimi iade alınmaz.f) Ürün iadesinde dolayı Kargo kapıda ödeme hizmet veTüm kargo ile diğer  tüm masraflar Alıcıya (Müşteriye) aittir.


g ) Kurumlara veya vergi mükelleflerine yapılan satışlarda iadenin kurum ve mükellefin iade faturası keserek yapması zorunludur aksi taktirde iade kabul edilmez.


h) Tüm ürünler işçilik, tasarım ve malzeme hatalarına karşı garanti kapsamındadır, Ürünler Merkez adresimize getirilmeli veya kargoyla ulaştırılmadır.


ELEKTİRİKLİ VE ELEKTRONİK CİHAZLARIN KARGO ALIM BİLGİSİ

Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açmalı ve ürünü kontrol etmelisiniz.

Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız önemlidir.

Kargonuzu Kontrol ettikten sonra herhangi bir sorunla karşılaşmanız halinde paketi teslim almayıp gerekli tutanağı  kargo yetkilisiyle tuttuktan sonra bir nüshasını tarafımıza bildirerek kargo şirket tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir.

aksi taktirde hiç bir kargo iadesi kabul edilmeyecektir.


ELEKTİRİKLİ ÜRÜNLERDE İADE KOŞULLARI

1- Elektrikle çalışan hiç bir cihaz kutusu açıldıktan sonra iade alınmaz. kargo taşıma bilgilerindeki  belirtilen teslimat şatlarının dışındadır.

2-Orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde kullanımdan dolayı zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

3-Müşteri ürünü teslim aldığı andaki durumu ile iade etmekle ve kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.

4-Tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

5-İade için Ürün ambalajı açılmamış, denenmemiş ve kullanılmamış olmalıdır.

6-Ürün iadesi 1 NCİ MADDEDE OLDUĞU GİBİ İSE Kontröllerden sonra kutunun açılmadığına kanaat getirilirse , varsa hediyesi ve ürünün bütün standart aksesuarları, ambalajları hasarsız ve tam olarak, orijinal paketleri ile birlikte geri gönderildiğinde alınmaktadır

7-Her tür canlılar ve cansız nesneler için bakım ürünlerinin ancak ambalajı açılmamış, bozulmamış, kullanılmamış ve denenmemiş olduğu takdirde iadesi kabul edilir.


GARANTİ KOŞULLARI


İTS Dış Ticaret inş tur ltd şti tarafında satılan tüm ürünler işçilik, tasarım ve malzeme hatalarına karşı en az 2 yıl süreyle üretici firmanın garantisi altındadır. Bazı ürünler ise üretici firmanın belirlediği kurallar doğrultusunda daha uzun garanti süresine sahip olabilir. İlk iki yıldan sonraki garanti süresince oluşabilecek arızalarda garanti hizmetlerinden istifade edebilmek için ürün sahibi üretici firma tarafından belirlenen kurallara uymak zorundadır. Garanti süresi içinde arızalanan ürünler teknik servis tarafından tamir edilir ve en kısa süre içerisinde müşteriye iade edilir.Azami tamir süresi 20 gündür.Yangın, sel, deprem, yıldırım ve benzeri felaketlerle kullanıcı hatalarından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır. Kullanıcı hataları konusunda aşağıdakilerle sınırlı olmayan şu örnekler verilebilir:a) Ürünün kullanım kılavuzunda belirtilen voltaj ve çevre şartları dışında çalıştırılması,kullanılması


b) Ürünün fiziki darbe ve hasar alması,


c) Ürünün tasarlandığı iş için uygun olmayan bir başka bağlantının yapılması veya kullanılması


d) Ürün üzerindeki garanti etiketlerinin tahrip olması


e) Su,yakıt,Elektirik Tasarruf urünlerinintakılması gereken yerlerin dışında kullanılması ve buna benzer yanlış  kullanımı sonucu oluşacak hasarlarGaranti kapsamı dışındaki arızalı ürünler İTS Dış Ticaret inş tur ltd şti tarafından tamir bedeli karşılığında yapılmaktadır.

Tamir bedeli müşteriye faturalandırılarak, peşin veya en geç 7 gün içerisinde talep edilir.Talep edilen bedel ödenmedimi gerekli tamir veya değişim yapılmayacaktır.